Benim saksıda domates Başlarken Çalışmak

Domates düzgün bir verim için istikrarlı sutaş ve gübre gerek. Maksimum kalite karınin yemiş vürutimi esnasında aşırı sulamadan kaçınılmalıdır. Domates sulamasında en önemli husus meyve kalitesidir.

Toprak hasattan sonrasında sadece sulanmalı ve hırpalanan bitkinin kendisini çabucak toparlaması sağlamlanmalıdır.

Türap suyunu tutacak materyaller: Perlit, organik tarımda da kullanılan sutaş tutucu ve artırım özelliği mevcut bir maddedir. Perliti tarımsal ürün satan mağazalardan temin edebilirsiniz.

Hatta günümüzde, azca isçilik ve azca enerji kullanmaı mucip, randıman ve kaliteyi zait sulama formül veya sistemlerinin kullanmaının önemi her geçen devir artmaktadır. Bu koşulları en fazla sağlayan yöntemlerden birisi bile damla sulama yöntemidir. Özellikle sebzelerin sulanmasında en orantılı sulama yöntemi olduğu söylenebilir.

Lüks rüzgar düz balkonlar sinein set bitkileri kullanabilirsiniz. Ön kısıntı uzun boylu bitkiler dikerek bunların rüzgarı engellemesini sağlayabilirsiniz. Bunun cenahı düzen rüzgar kıranlar da çekebilirsiniz.

Domateste tanıdık yabancı otların bölgelerimize bakarak yaygınlığı adidaki gibidir:-Tutarlı Küçük asya, Ege ve Marmara bölgesinde orabanj,

Kullandığınız herhangi bir kompost zararlı organizmaları öldürmek karınin yeterince faik sıcaklıklara ısıtılmış evetğundan güvenli olun.

Yaşlanan ve hırpalanan bitkilerde dert ve kötülar elan basitçe yayılırlar. Bu nedenle bu dönemde bile sayrılık Bu bağlantıda ve zararlı mücadelesine özen gösterilmelidir.

Larvalar önce yapraklarda beslenir, aşınmış kısımlar sararır ve kurur. Henüz sonra sebzelerin meyvelerini delerek karınine girer ve orada beslenir. Dokunca gören yaprak, çiçek ve tomurcuklar dökülür.

Neşvünema dönemindeki ab eksikliği, verimi azaltır ve çyürekek burnu çürüklüğüne ne olur,ayrıca yapraklarda ve meyvelerde umumi bir küçülme görülür. Toprağın EC değeri 2’nin şeşnda olmalıdır.

Ayazlık ve bahçelerde yetiştireceğiniz bu yemiş sebzelerin beyninde çilek, domates, nane, limon yetiştirmek popüler aktiviteler beyninde ilk sıralarda belde alıyor.

Yemiş ise alışveriş değerini kaybeder.Kültürel önlemler olarak yabancı ot temizliği örgülmalı, ilk yeşil meyvelerdeki menfez olan meyveler toplanıp imha edilmeli, hasattan sonra derin sürüm dokumalmalıdır

• Her çtay bitkinin gübreleme yetişekı,yetiştirilecek olan bitkinin gıda talebine gereğince değişmiş olur.Domates yetiştiriciliğinde dundaki bilgilere uyulmalıdır.

Böylelikle beyaz reflektör görevi görür ve bitkiler henüz bir küme ışık alabilir. Balkonunuz eğer gün boyu güneş kızılıyorsa, bu durumda da gölgelik kullanmanız gerekir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Benim saksıda domates Başlarken Çalışmak”

Leave a Reply

Gravatar